Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Technik Archiwista
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madlib
Gość

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:40 am    Temat postu: Technik Archiwista Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem zainteresowany tym kierunkiem. Tylko nie mogę znaleśc szkoły która prowadzi nabór na ten kierunek. Jedynie Czestochowa. Nie wiecie w gdzie jeszcze jest prowadzony nabór? Chodzi tylko i wyłącznie o województwo Śląskie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
archiwariusz

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 6:17 pm    Temat postu: Technik Archiwista Odpowiedz z cytatem

Polecam stronkę http://szkolnictwo.pl/szukaj,technik_archiwista
Madlib
Gość

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie stronka pomogła. Znalazłem szkołe z tym profilem w Gliwicach i Katowicach, ale to jest tylko na papierze Sad W Gliwicach mi powiedzieli, że nie otwierają tego kierunku bo jest za mało chętnych, a w Katowicach w CKE w ogóle nie odbierają telefonu :/ (byc może pracują tylko w weekendy tak więc jeszcze jutro spróbuję)

Szkoda, że nie ma chętnych na ten kierunek wydaje się bardzo ciekawy i przydatny. Podejżewam, że jest możliwośc skończenia tej szkoły w Wrocławiu, ale to za daleko. Frekwencja na egzaminie zawodowym tez przeraża. W samym woj. dolnośląskim w czerwcu egzamin zawodowy w tym kierunku zdawało 8 osób! A dla przykładu Administracje grubo ponad 600 (chodzi o szkoły policealne) A żeby zrobic studia w tym kierunku trzeba ukończyc historie o specjalności archiwalnej. Już próbowałem na UŚ ale mi się nie udało.

Rozumiem, że jest to kierunek związany z historią, ale powinien byc otwarty kierunek związany tylko i wyłącznie z archiwistyką. Bo po co mi w archiwistyce np. przedmiot "Historia starożytna ziem Polskich" - na czym osobiście poległem. Nie widzę tu żadnego zwiążku z archiwistyką. Cóż chyba nie pozostaje mi nic innego jak spróbowac szukac pod koniec wakacji. Może od września coś się zacznie.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madlib napisał:
No faktycznie stronka pomogła. Znalazłem szkołe z tym profilem w Gliwicach i Katowicach, ale to jest tylko na papierze Sad W Gliwicach mi powiedzieli, że nie otwierają tego kierunku bo jest za mało chętnych, a w Katowicach w CKE w ogóle nie odbierają telefonu :/ (byc może pracują tylko w weekendy tak więc jeszcze jutro spróbuję)

Szkoda, że nie ma chętnych na ten kierunek wydaje się bardzo ciekawy i przydatny. Podejżewam, że jest możliwośc skończenia tej szkoły w Wrocławiu, ale to za daleko. Frekwencja na egzaminie zawodowym tez przeraża. W samym woj. dolnośląskim w czerwcu egzamin zawodowy w tym kierunku zdawało 8 osób! A dla przykładu Administracje grubo ponad 600 (chodzi o szkoły policealne) A żeby zrobic studia w tym kierunku trzeba ukończyc historie o specjalności archiwalnej. Już próbowałem na UŚ ale mi się nie udało.

Rozumiem, że jest to kierunek związany z historią, ale powinien byc otwarty kierunek związany tylko i wyłącznie z archiwistyką. Bo po co mi w archiwistyce np. przedmiot "Historia starożytna ziem Polskich" - na czym osobiście poległem. Nie widzę tu żadnego zwiążku z archiwistyką. Cóż chyba nie pozostaje mi nic innego jak spróbowac szukac pod koniec wakacji. Może od września coś się zacznie.

Jeżeli ktoś znajdzie szkołę która prowadzi nabór na ten kierunek na terenie śląska (Katowice lub okolice) prosze dajcie znac!

adam016@poczta.fm
GG: 5597536
Powrót do góry
Gość
Gość

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! W szkole policealnej Centrum Kształcenia Menedżerów w Katowicach prowadzony jest technik archiwista. Zapisy nadal trwają. www.ckm-szkola.edu.pl
Powrót do góry
ewalew90

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studia też są archiwistyczne - UMK prowadzi Archiwistykę i Zarządzanie dokumentacją. Możesz iść na zaoczne, wówczas raz na dwa tygodnie jedziesz na weekend do Torunia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lucyna

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to poszukiwanie jeszcze aktualne to w Katowicach w Centrum Kształcenia Menedżeróew jest ten kierunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość 2
Gość

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w szkole żak w raciborzu poszukują chętnych na kierunek technik archiwista Smile
Powrót do góry
iskra.nadziei

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Kierunek technik archiwista jest w ofercie szkoły TEB Edukacja, w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim.
http://teb.pl/oferta/oferta_edukacyjna/technik_archiwista
Bardzo mi zależy mi na tym kierunku, ale boję się, że z powodu małego zainteresowania i braku chętnych nie zostanie uruchomiony.

Czy gdzieś na Śląsku ten kierunek jest otwierany co roku? Tak, żeby na 100% można było rozpocząć naukę od września tego roku?
Powrót do góry
Riki
Gość

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 8:07 pm    Temat postu: Technik Archiwista w Proedukacja Katowice Odpowiedz z cytatem

http://www.proedukacja.edu.pl/policealne/49/technik_archiwista

Bardzo fajna szkoła policealna. Na poziomie a jednocześnie przyjazna słuchaczom, absolutnie darmowa. Świetna kadra dydaktyczna, doskonale przygotowują do egzaminu zawodowego. Wiecej praktyki nad teorią.

Polecam. Uczę się w Proedukacji wraz z moim synem.
Powrót do góry
Bożka
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest też instytucja "żak" proszę w googlach wpisać żak i można podglądnąć jakie kierunki są uruchomione. Szkoła jest bezpłatna trwa 2 lata i ma się tytuł technika archiwisty. Warunek trzeba mieć maturę.
Powrót do góry
Nina
Gość

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo to nie trzeba mieć matury wystarczy mieć skończona szkołę średnią a wiem to na pewno bo sama chodzę na ten kierunek i są osoby które matury nie mają
Powrót do góry
tomek23

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nova w katowicach na ten kierunke. Sam się nad nim zastanawiałem jednak ostatecznie wybrałem BHP.
Polecam
Powrót do góry
archiwariusz

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wrodzoną skromnością polecam swój artykuł na temat kształcenia archiwistów na poziomie średnim http://www.archiwistyka.pl/artykuly/edukacja_archiwistyczna/505
Mała

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłosiłam u szefostwa aby zatrudnić dodatkowego archiwistę w firmie w której pracuję. Zgłosiła się osoba, po szkole policealnej, ale nie ma egzaminu końcowego, tylko samo świadectwo ukończenia szkoły. Czy możemy ją zatrudnić w firmie? (firma zajmująca się przechowywaniem dokumentacji innych firm). niby w ustawie wymagania są tak zapisane, ze w/g niej wystarczy ukończenie szkoły.....musze dac odpowiedz szefostwu do koca tyg.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: