Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kursy kancelaryjno - archiwalne II i III st.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kolka0996

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 12:04 pm    Temat postu: kursy kancelaryjno - archiwalne II i III st. Odpowiedz z cytatem

Witam, czy orientuje się ktoś kiedy i gdzie będą organizowane kursy kancelaryjo - archiwalne II i III stopnia, najlepiej w woj. małopolskim oraz gdzie mogę szukać informacji na ich temat?

Ktoś z Was brał udział w takich kursach? Jak to wygląda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
251284

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
z tego, co się orientuję to nie ma kursów III-go stopnia. Są tylko I i II.
Jestem po kursie I-wszego stopnia, organizowanym przez SAP. Tutaj link: http://sap.waw.pl/dzialalnosc-uslugowa/uslugikursy.
Prowadzony przez pracowników Archiwów Państwowych, ale szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Kurs realizowałam w 2011 roku, być może cos do tej pory się zmieniło/poprawiło. Przewaga treści teoretycznych nad praktyką, więcej dowiedziałam się czytając ustawy i rozporządzenia "do poduszki" i kontaktując z pracownikami właściwego miejscowo Archiwum Państwowego w przypadku konkretnego problemu. Ale "papier" się w dalszym ciągu liczy.
Kurs trwa ponad 30h, spotkania co 2 tygodnie lub co tydzień w weekendy. Podobne kursy organizują też niektóre archiwa państwowe, warto więc zerknąć na ich strony. Organizacją takich kursów zajmują się też niektóre firmy, warto więc porównać sobie ich ofertę i program, bo nie wszystkie treści objęte kursem przydają się w praktyce. Pozdrawiam.
wulto

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze to jest 30 godzin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jusi

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SAP ma sztywno określoną ilość godzin w programie i zawsze tego się trzyma Wink

Jeśli następują zmiany- są nanoszone na stronie lub potencjalny przyszły uczestnik jest o nich informowany.

Ale od lat ilość godzin z tego co kojarzę nie uległa zmianie Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: