Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brakowanie dokumentacji medycznej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzesiek

PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 6:31 pm    Temat postu: Brakowanie dokumentacji medycznej Odpowiedz z cytatem

Pracuję w składnicy akt z dokumentacją medyczną.Porządkując kolejny rocznik dokumentacji,a są to Historie Choroby znalazłem zagrzybione egzemplarze.Jeżeli po raz kolejny przekłada się strony to się sypią.Czy jest jakieś wyjście od strony prawnej żeby je wybrakować wcześniej,gdyż ustawowo do końca przechowywania tego rodzaju dokumentacji pozostało 3 lata.Jeżeli tak to na jakiej podstawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregor

PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerabiałem ostatnio temat w Przychodni Akademickiej. Szukałem wszędzie żeby uszczuplić zasób przed przeprowadzką do nowej siedziby i niestety nic nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Archiwistka szpitala

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku złego stanu zachowania dokumentacji (zagrzybienie, zalanie) należy wezwać miejscowe Archiwum Państwowe w celu przeprowadzenia ekspertyzy konserwatorskiej. Jej wynik pozwoli na zniszczenie dokumentacji ( po wcześniejszym wysłaniu wniosku na brakowanie) nawet jeśli nie minął ustawowy okres przechowywania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katja

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak uporządkowanej dokumentacji medycznej to jest duży problem. Pojawia się on wtedy gdy są te dokumenty komuś potrzebne. Trzeba uważać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: