Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sygnatura archiwalna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymek

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 2:40 pm    Temat postu: sygnatura archiwalna Odpowiedz z cytatem

Witam! Prawdopodobnie pytanie, z którym się zwracam do Was wyda się wielu z Was może śmiesznym, ale nie dla mnie tu i teraz. Mam dokumentację , która po ekspertyzie została wyłoniona do kat. A. Ze względu na to, że wiele pozycji spisowych do dokumentacja objętościowa skromna, gromadzę taką dokumentację w pakiety po kilka pozycji spisowych. Oczywiście na teczce, która stanowi pakiet jest odpowiednia adnotacja dotycząca tego jakie pozycje są w środku, natomiast na spisie zd-odb w rubryce "liczba teczek" obok ilości teczek tzn. 1 jest informacja, który to z kolei pakiet. Moje pytanie dotyczy sygnatury archiwalnej, tzn. czy mogę napisać np. 58/21-30 gdzie 58 to oczywiście nr spisu a 21-30 to pozycje spisowe w kolejnym pakiecie, który ma oczywiście nr np. 9 w 58 spisie. Czy mogę informację o ilości pozycji w kolejnym pakiecie tak zapisać w sygnaturze archiwalnej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szycha

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pakiecie może być 58/21-30, ale nie zwalnia Cię to z naniesienia sygnatury na każdą teczkę w tym pakiecie.
szymek

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. I o to mi właśnie chodziło! Dzięki!!
Powrót do góry
beti

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Przy okazji poruszania tematyki spisu i sygnatury i ja poproszę o rozwianie moich wątpliwości: czy w spisie zd. odb., w jednej pozycji (w kolumnie "ilość teczek"), można ująć więcej teczek niż jedną?
Powrót do góry
stany

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest kolumna- ilość teczek, więc nazwa kolumny sugeruje, że wpisujemy odpowiednią ilość, w przypadku wpisu wszystkich pozycji pojedynczo , nie byłoby potrzeby umieszczania takiej kolumny.
Powrót do góry
stany

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie sygnatur zgodnie z rozporz. z 2011r sygnatura powinna być zapisana , nawet gdy w danej pozycji w spisie zd-odb. ( Lp.) jest więcej niż jeden tom, to w taki sposób oznaczamy wszystkie teczki : 58/21.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi pakietami.
Powrót do góry
beti

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
Czy większa ilość teczek dotyczy raczej akt jednorodnych np. faktur, czy można w jednej pozycji ująć różne teczki, ale podchodzące pod tę samą klasę?
Powrót do góry
stany

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla przykładu teczki o znaku F.3221 w ilości 7 tomów z danego roku , na spisie zd-odb. zapisujemy w jednej pozycji ( Lp.) oznaczamy sygnaturą np. 58/21, a nie 58/21-1, 58/21-2, itd., czyli 7 teczek o takiej samej sygnaturze, z naniesionymi numerami tomu.Jeżeli występuje różnorodność w danej klasie, dla przejrzystości można zapisać w oddzielnych pozycjach , ale nie musimy , na teczkach jest opis.
Powrót do góry
beti

PostWysłany: Sob Sie 26, 2017 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to mi chodziło - wiem, że to szczegóły, ale chciałabym, żeby było dobrze a zarazem praktycznie Smile
Przykład. Mam do zarchiwizowania 2000 faktur, które po podzieleniu wejdą do 4 pudeł. I jako początkująca archiwista, zastanawiałam się czy nadać jedną sygnaturę wszystkim a poszczególne teczki ponumerować Tom 1, 2, 3... (w pudle byłoby 5 tomów), czy raczej tak:
Lp. 1, F. 3220, Dowody księgowe, Fa 1-200,
Lp. 2, F. 3220, Dowody księgowe, Fa 201-300 itd.
Rozpisałam dokładnie aby tacy początkujący, jak ja, mieli mniej dylematów Laughing
Powrót do góry
stany

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie teczki powinny mieć jednakową sygnaturę, w spisie z-o jedna pozycja, a na teczkach opis : Tom 1, 1-200 , tom 2, 201-400 itd.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: