Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odpowiedzialność za archiwizację

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JoannaJ

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 11:19 am    Temat postu: Odpowiedzialność za archiwizację Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałabym się spytać, kto w stowarzyszeniu jest odpowiedzialny za archiwizację dokumentów? Zarząd stowarzyszenia uważa, że to mój obowiązek (jestem zatrudniona jako pracownik księgowo-administracyjny, w zakresie obowiązków nie mam wpisanej archiwizacji, poza tym nie posiadam jakichkolwiek kwalifikacji w tym zakresie). Ponadto uważają, że to moja wina, że nie są zarchiwizowane dokumenty z 2006 roku, chociaż zaczęłam pracę w 2012. Czy rzeczywiście mogą zrzucić odpowiedzialność za to na mnie?
I jeszcze pytanie dotyczące dokumentacji. Koszty działalności stowarzyszenia były refundowane ze środków unijnych. Co kwartał składaliśmy wnioski o płatność potwierdzające te koszty. Wśród tych dokumentów były oczywiście różne umowy, faktury, dowody księgowe itd. Powinny być one archiwizowane w komórce, która je wytworzyła, więc powinnam je wyłączyć z tych wniosków, jak jednak wtedy zarchiwizować taki wniosek? Może być on niekompletny, czy powinny znaleźć się w nim kopie tych dokumentów? Przepraszam za to głupie pytanie, ale nie mam zielonego pojęcia na temat archiwizacji a Zarząd uważa, że powinnam wszystko wiedzieć Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jusi

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bawiłabym się w wyłączanie, trzeba jednak pamiętać że w dokumentacji są umowy i trzeba ją przechowywać odpowiednio dłużej.

Za porządkowanie dokumentacji odpowiedzialna jest komórka/osoba która ją wytworzyła, zaś za zadania archiwum/składnicy akt archiwista. A to już jest funkcja, którą ktoś musi mieć w obowiązkach- wówczas można go pociągać do ewentualnych odpowiedzialności Wink

Zaś za dokumentację zawsze i wszędzie odpowiedzialny jest kierownik jednostki, w tym wypadku zarząd. I to ich wina, że coś jest nie zrobione, bo nie ustalili osoby odpowiedzialnej...
Jusi

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bawiłabym się w wyłączanie, trzeba jednak pamiętać że w dokumentacji są umowy i trzeba ją przechowywać odpowiednio dłużej.

Za porządkowanie dokumentacji odpowiedzialna jest komórka/osoba która ją wytworzyła, zaś za zadania archiwum/składnicy akt archiwista. A to już jest funkcja, którą ktoś musi mieć w obowiązkach- wówczas można go pociągać do ewentualnych odpowiedzialności Wink

Zaś za dokumentację zawsze i wszędzie odpowiedzialny jest kierownik jednostki, w tym wypadku zarząd. I to ich wina, że coś jest nie zrobione, bo nie ustalili osoby odpowiedzialnej...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: