Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kody kreskowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archiwariusz

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 2:52 pm    Temat postu: Kody kreskowe Odpowiedz z cytatem

Właśnie minęło trzydzieści lat od pojawienia się pierwszego kodu kreskowego. Wprawdzie sam pomysł zastosowania kodów do oznaczania towarów pojawił się w 1948 roku, jednak pierwszy kod kreskowy został zastosowany 1 lipca 1977 roku w jednym ze sklepów spożywczych w Wuppertalu (Niemcy). Kody kreskowe mogą ułatwić życie również archiwistom. Czy ktoś z użytkowników serwisu ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Question Question
Gość
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 12:46 pm    Temat postu: Kody kreskowe Odpowiedz z cytatem

Witam!

Rzeczywiście, kody kreskowe ułatwiają życie. Pozwalają przede wszystkim na łatwą identyfikację jednostek aktowych, z tego względu ich znaczenie dla archiwisty jes tnie do przecenienia. Smile
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:43 pm    Temat postu: Kodry kreskowe Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Ja z zapytaniem, czy ktoś z was ma działający system nadawania kodów kreskowych teczkom?
Kiedy przydaje się taki system?
Ile czasu potrzeba do oznakowania archiwum (np. w przeliczeniu na mb)?
Robert
Powrót do góry
matiz
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 3:08 pm    Temat postu: Re: Kodry kreskowe Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie czy za kody kresokwe jak chce mic je na swoim jakim stowrze to musze co za nie płaciuc???
Powrót do góry
Zenon
Gość

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 4:34 pm    Temat postu: Kodry kreskowe Odpowiedz z cytatem

Katalog firm oferujących kody kreskowe dostępny jest w Internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "Kody kreskowe", powinieneś tam znaleźć także informacje o cenie. Twisted Evil
Powrót do góry
Mirek
Gość

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 1:38 am    Temat postu: Kody Odpowiedz z cytatem

Pracuje od pół roku w archiwum w UK. Nie wyobrażam sobie pracy bez kodów kreskowych. Podoba mi się ta praca i chyba pogłębię wiedzę na UMK.
Powrót do góry
maria14

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy przydaje się taki system?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adas1995

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Nawet nie miałem pojęcia gdzie i kiedy wprowadzono kody kreskowe , ale faktycznie bardzo ułatwiają życie codzienne , funkcjonowanie sklepów .
Powrót do góry
archiwariusz

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, są bardzo przydatne http://www.archiwistyka.pl/artykuly/tematyka/czytniki_kodow_kreskowych_w_archiwum
michal92

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem pojęcia kiedy zostały wynalezione , ale faktycznie - bardzo ułatwiają funkcjonowanie sklepów i codzienne zakupy .
Powrót do góry
martynaly1991

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa informacja o tych kodach kreskowych . Do tej pory nie wiedziałam kiedy powstały . Faktycznie są sporym ułatwieniem i wprowadzają wygodę .
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: