Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Status archiwisty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archiwariusz

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 5:09 pm    Temat postu: Status archiwisty Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy tekst, gorąco polecam i jednocześnie zapraszam do dyskusji http://rydygier.blog.onet.pl/2011/06/16/kim-jest-archiwista-w-polsce/ ... Przy okazji wspomnę, że jakiś czas temu wnioskowałem o kwerendę archiwalną w Archiwum Państwowym we Wiedniu. Koszt półgodzinnego poszukiwania wyniósł 37 euro! Już sama ta kwota o czymś świadczy! ...Tyle, że to Austria!

Ostatnio zmieniony przez archiwariusz dnia Pią Cze 13, 2014 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dory

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety zgadzam się z autorem: pozycja archiwisty jest niska. Co z tego, że w mojej jednostce komórka archiwum jest samodzielna, skoro mentalnoś pracowników jest taka, że wszelkie dokumenty to zawracanie głowy, najlepiej się tego pozbyć (nie pomaga tłumaczenie), nie mówiąc o niestosowaniu się do instrukcji kancelaryjnej. W efekcie ogarnia mnie zniechęcenie, opuszcza mnie motywacja (jeszcze rok temu byłam bardziej optymistyczna). Lubię to, co robię, ale wnerwia mnie lekceważenie mojej pracy. Naprawdę.
Powrót do góry
Grzesiek

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Dory"]Niestety zgadzam się z autorem: pozycja archiwisty jest niska. Co z tego, że w mojej jednostce komórka archiwum jest samodzielna, skoro mentalność pracowników jest taka, że wszelkie dokumenty to zawracanie głowy, najlepiej się tego pozbyć (nie pomaga tłumaczenie), nie mówiąc o niestosowaniu się do instrukcji kancelaryjnej. W efekcie ogarnia mnie zniechęcenie, opuszcza mnie motywacja (jeszcze rok temu byłam bardziej optymistyczna). Lubię to, co robię, ale wnerwia mnie lekceważenie mojej pracy. Naprawdę"
Zgadzam sie gdyż najpierw przez ponad 20 lat prowadziłem biblioteki techniczne i ltrzeba było się namęczyć ,żeby niektórym osobom podsunąć pod nos pozycje,które im wydawało się ze są właściwe,a potem narzekały,że to nie jest to czego szukają.
Podobnie jest w archiwum dołożę jeszcze do tego brakowanie dokumentacji poza moimi plecami,a potem okazuje się ,że na to nie ma żadnego dowodu w postaci spisu-odbiorczego.
Powrót do góry
gram

PostWysłany: Pon Gru 19, 2016 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczególnie gdy praca jest tylko w formie staży, wtedy to jest traktowanie jak nikogo, a to jednak filar porządku w całej siedzibie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: