Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kariera dla humanisty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archiwariusz

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 7:21 am    Temat postu: Kariera dla humanisty Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wywiad pod tym tytułem ukazał się w elektronicznym wydaniu "Rzepy" http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/295866,1048113-Kariera-dla-humanisty.html Jest on w dużej mierze potwierdzeniem mojej tezy, że humaniści na rynku pracy wcale nie są na straconej pozycji, a w niektórych zawodach sprawdzają się nawet lepiej niż przedstawiciele nauk ścisłych. Sam jestem historykiem archiwistą po UMK w Toruniu, moja siostra zaś matematykiem po UAM w Poznaniu, wiem więc dobrze o czym mówię. Na niniejszym forum staram się właśnie wskazywać humanistom zawody, w których mogą się z powodzeniem odnaleźć, a do których należą poza wymienionymi w wywiadzie m. in. analityk internetowy, broker informacji, pozycjoner. Generalnie chodzi tu o zawody związane z dynamicznie rozwijającą się branżą internetową. Polecenia warte są praktyki w agencjach interaktywnych czy firmach infobrokerskich, które często dają więcej niż studia podyplomowe, ponieważ ma się do czynienia z komercyjnymi zadaniami (sam odbyłem takie praktyki w firmie infobrokerskiej) http://www.archiwistyka.pl/artykuly/edukacja_archiwistyczna/457 Można też po zdaniu kilku egzaminów zostać Certyfikowanym Partnerem Google, co szczególnie polecam.
bukaj

PostWysłany: Sro Maj 31, 2017 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj firmy nie patrzą na wykształcenie, studia to tylko papierek, trzeba stawiać na praktykę i uniwersalizm. Elastyczność jest niewątpliwym atutem na rynku pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: