Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wilgoć w archiwum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gandalf

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 4:49 pm    Temat postu: wilgoć w archiwum Odpowiedz z cytatem

Archiwum w którym pracuję, utrzymuje się zbyt duża wilgotność,
Jak sobie z nią poradzić , bo trudno mi namówić szefów na wydatki.

Gandalf.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daw

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

a gdzie się mieści te archiwum ???
gandalf

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety pomieszczenia są w piwnicy starego budynku. Wentylacja są otwierane okna.
Powrót do góry
daw

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm
następne pytanie jaka to instytucja ???, jakie akta ??? jaka temperatura i wilgoć ???

proponowałbym szukać innego miejsca na archiwum zakładowe Smile

Na pewno trzeba usprawnić wentylację, bardzi często wietrzyć, zainstalować nawiewniki, poprawić izolacje - jednak są to koszta i zdaj się mi ze duże. nie wiem jaki jest stan budynku - są grzyby, zacieki itp jeśli tak czy duże ???
archiwariusz

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 7:12 am    Temat postu: wilgoć w archiwum Odpowiedz z cytatem

W przypadku archiwum znajdującego się w piwnicy należy moim zdaniem przede wszystkim zastosować osuszacze powietrza, które zasysają wilgotne powietrze i usuwają z niego wilgoć. Oczywiście prawidłowa wentylacja jest również ważna, najlepsze w tym wypadku byłyby wentylatory elektryczne. Należy także często wietrzyć pomieszczenie w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza. Niestety, piwnice są szczególnie podatne na skraplanie się wody na ścianach, sygnałem zagrożenia są tutaj pleśnie i grzyby, i jeśli nowy, suchy i odpowiednio zabezpieczony lokal jest niemożliwy, konieczne są osuszacze powietrza.
ARCHIWISTA

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciw grzybom i pleśni można zastosować w skrajnych przypadkach wapno. Po prostu postawić wiadro z wapnem. Wymieniać raz na 1-2 tygodnie.
Gandalf współczuję lokalu.
Powrót do góry
Tomik332

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musialem zrobic remont swojego domu, zeby odswierzyc troche wnetrze. Jesli chodzi o okiennice wewnętrzne to skorzystałem z oferty shutters. I z czystym sumieniem moge ich Wam polecic. Bardzo pomogli mi dobrac, odpowiedni rodzaj i kolor, tak aby wszystko pasowalo do wnetrza. Wybralem okiennice z drewna w orzechu, naprawde robia robote, stwarzajac klimat. A co do oblusgi, to 10/10 , ogromny profesjonalizm. Zainwestujcie w dobre okna !
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: