Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

likwidacja uczelni prywatnej a zdawanie dok. do arch. państw

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 7:04 pm    Temat postu: likwidacja uczelni prywatnej a zdawanie dok. do arch. państw Odpowiedz z cytatem

Mam wątpliwości jak postępować z dokumentacją podczas likwidacji uczelni niepublicznej. Wiem, że dokumentację dotyczącą przebiegu studiów studentów po zakończeniu kształcenia przekazuje się do właściwego archiwum państwowego (zgodnie z Rozp. MNiSW z dnia 14.09.2011 r.). Wiem jak postępować z dokumentacją niearchiwalną, która była wytworzona w tej uczelni. Mam jednak wątpliwości co zrobić z dokumentacją, która (gdyby była to uczelnia państwowa) powinna być zakwalifikowana do kategorii A. Proszę o merytoryczną odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gregor

PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku porządkowałem dokumenty placówki oświatowej(Zespół Szkół) przeznaczonej do likwidacji. Archiwum Państwowe nie upomniało się o jakiekolwiek dokumenty, natomiast Archiwum Zakładowe przy Kuratorium Oświaty po uporządkowaniu przejęło dokumentację odzwierciedlającą przebieg nauczania, czyli arkusze ocen tylko i wyłącznie z ostatnich 50 lat, protokoły Rady Pedagogicznej z ostatnich 25 lat oraz dzienniki lekcyjne z ostatnich 5 lat. Reszta dokumentów powędrowała do innej placówki oświatowej w naszym mieście na dalsze przechowywanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
archiwariusz

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety z dokumentacją uczelni niepublicznych nadal jest spory problem http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tysiace-dokumentow-bez-nadzoru-takiego-przypadku-jeszcze-nie-bylo,238076.html
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: