Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niszczenie dokumentacji - usługowo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Timena

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 1:13 pm    Temat postu: Niszczenie dokumentacji - usługowo Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy firma świadcząca usługi archiwalne (będącą wpisaną do rejestru przechowawców dokumentacji osobowej), która pragnie również niszczyć dokumenty swoich klientów potrzebuje jakiś dodatkowych zezwoleń/uprawnień (pomijam standard niszczenia dokumentów DIN)? Jeśli tak, to jakich i z czego to wynika.
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Timena

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla ciekawskich:
Trochę sam podzwoniłem - Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Ministerstwo Środowiska.
W necie można znaleźć jakieś wzmianki na temat różnych przepisów pozwolenie na transport odpadów;pozwolenie na wytwarzanie/przetwarzanie odpadów.

Ogólnie zasada jest następująca:
- wszystkie dokumenty należy przyjmować jako dokumenty do zniszczenia - przy takim przyjęciu nie ma potrzeby żadnych pozwoleń na transport odpadów.
- po zniszczeniu dokumentów, przekazujemy je na makulaturę na podstawie karty przekazania odpadów - tutaj też już nie potrzeba pozwolenia na transport odpadów, ponieważ to my jesteśmy ich wytwórcą. Pozwolenie na transport odpadów wymagane jest wyłącznie wtedy, gdy przewozimy odpady (dokumenty) innej firmy.
Następnie raz do roku rozliczamy się z Urzędem Marszałkowskim zbiorczym zestawieniem odpadów, w którym zawieramy ilość wszystkich wytworzonych odpadów.
Powrót do góry
sidor

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będzie potrzeba to chętnie pomożemy na terenie Wrocławia.
wyrykis27

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mogę pomóc
sebajedrzejczak

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie zezwolenia są koniecznie wymagane, szczególnie w przypadku dokumentów bardzo ważnych i poufnych, nie można ich tak sobie zniszczyć.
bogna

PostWysłany: Sob Cze 04, 2016 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć gdzie znajdę niedrogą firmę, która zniszczyłaby dokumenty niearchiwalne ze składnicy akt na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Powrót do góry
archiwariusz

PostWysłany: Nie Cze 05, 2016 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sieci można znależć sporo firm oferujących niszczenie dokumentacji niearchiwalnej na terenie woj. zachodniopomorskiego http://www.bing.com/search?FORM=SK2MDF&PC=SK2M&q=niszczenie+dokumentacji+zachodniopomorskie
bogna

PostWysłany: Nie Cze 05, 2016 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że w internecie jest sporo ogłoszeń to wiem. Niemniej jednak dziękuję za linki, ale chodziło mi raczej o konkretną firmę, z która może ktoś już współpracuje i może polecić pod katem taniej usługi. Wiem, że może to być rodzaj reklamy i jest nie wskazane tu na forum, ale może jako pw.
Powrót do góry
kantor44

PostWysłany: Pią Paź 14, 2016 8:29 am    Temat postu: problematyka archiwistyczna Odpowiedz z cytatem

Myślę, że na pewno trzeba mieć jakieś pozwolenia, przecież to są ważne i poufne dane
bogna

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 7:50 pm    Temat postu: Re: problematyka archiwistyczna Odpowiedz z cytatem

kantor44 napisał:
Myślę, że na pewno trzeba mieć jakieś pozwolenia, przecież to są ważne i poufne dane

Nie jakieś tylko ścisłe określone ustawami np. na transport odpadów, składowanie, niszczenie, umowa powierzenia itd. Tak na marginesie - kto szuka ten znajdzie- znalazłam i ja wiarygodną firmę z "z papierami" i świadczącą usługi w bardzo konkurencyjnej cenie.
Powrót do góry
sidor

PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem chętnie pomożemy na terenie Wrocławia.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: