Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spis dokumentacji niearchiwalnej podlegającej brakowaniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sister

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 9:30 am    Temat postu: Spis dokumentacji niearchiwalnej podlegającej brakowaniu Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc. Robię pierwszy raz brakowanie dokumentacji, a raczej próbuję bo narazie mi to nie wychodzi. Moja poprzedniczka po zmianach w 2015 roku nie robiła brakowania. Mam informację, iż w uwagach należy wpisać - W przypadku jednostek, które obowiązuje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jrwa oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych, w rubryce uwagi należy umieścić dodatkowo aktualny symbol z wykazu akt, w związku z dokonaniem porównania wynikającego z § 6 ust. 3 ww. rozporządzenia. Moje pytanie brzmi. Czy w spisie dokumentacji do brakowania w pozycji "znak akt" mam wpisać stary nr z jrwa ? Zgłupiałam. Spis zrobiłam według nowego jrwa zmieniłam nazwy teczek oraz klasyfikację i nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jusi

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd ta informacja?
Jeśli to wytyczne AP pod które podlegasz to ok, bo jako takiego obowiązku nie ma... Może się zdarzyć też tak, że nie wszystkie klasy będziesz w stanie do nowego jrwa przypisać.

Jeśli chodzi o znak akt to wpisujesz obowiązujący w czasie, w którym dokumentacja powstała, nie zmieniamy również tytułów. Dlaczego chcesz zmieniać tryb kancelaryjny w jakim narosły teczki?
Zmienić się może jedynie kategoria archiwalna i okres przechowywania akt- porównując kategorie archiwalne w starym i nowym wykazie zawsze kieruj się wyższą.

Podstawą kwalifikacji będzie wykaz akt obowiązujący w czasie w którym dokumentacja powstała jak i ten z 2011 r. obecnie obowiązujący, przecież może być tak, że jakiś rodzaj dokumentacji powstały wcześniej dziś już nie istnieje, bo zanikły jakieś ustawowe zadania itp.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Sister

PostWysłany: Sro Mar 15, 2017 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informację otrzymałam z AP. Ogólnie wygląda na to, że jeszcze daleka droga przede mną aby ogarnąć to wszystko. Jeśli chodzi o zmiany tytułów, sądziłam że zmieniam według nowego, ale cieszę się, że odpisała mi Pani bo przerażało mnie to Smile Wcześniej z Archiwum nie miałam nic wspólnego, odbyłam szkolenie, które było bardziej dla osób, które miały już pojęcie co z czym, podstaw było bardzo mało. Pani która odchodziła na emeryturę też nic nie przekazała. Dziękuje ślicznie za pomoc. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się wszystko od A do Z uporządkować. Pozdrawiam
Powrót do góry
riscossa

PostWysłany: Czw Mar 16, 2017 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rubryce UWAGI należy umieścić informację o zawartości poszczególnych teczek czyli każdą teczkę musisz przejrzeć. Również robię aktualnie brakowanie i także pierwszy raz.. Razz Powodzenia życzę
Powrót do góry
Jusi

PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawartość poszczególnych teczek wpisujemy w uwagach jeśli są jakieś wątpliwości, a nie przy każdej Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: