Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

System Plagiat.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archiwariusz

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:13 am    Temat postu: System Plagiat.pl Odpowiedz z cytatem

Interesujący artykuł http://www.rp.pl/artykul/19,1025428-Studencka-ruletka-z-antyplagiatem.html?p=1 ... Cóż, w tym momencie sam zaczynam się zastanawiać, czy System nie uznałby mojej pracy magisterskiej za plagiat, zwłaszcza że to moje dzieło z natury rzeczy miało charakter syntetyczny. Zresztą gdybym chciał "zżynać", i tak nie miałbym za bardzo skąd, ponieważ byłem jednym z pierwszych w Polsce, który zajął się archiwami zakładowymi w postaci pracy magisterskiej.
Timena

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł to nieporozumienie. Plagiat.pl jest tylko pomocą dla promotora, a nie wyrocznia dla niego. Plagiat ma 2 wskaźniki. Pierwszy ogólny, drugi specjalistyczny dla konkretnej dziedziny. Pierwszy czynnik nie może przekroczyć (z tego co pamiętam) 25%, zaś drugi 5% podobieństwa. Jeśli któryś z współczynników zostanie przekroczony, praca zostaje oddana promotorowi w celu kontroli i ustalenia prawdy.
Pomijam fakt, że w swojej pracy rocznej z sytuacji XIX włościan miałam "plagiaty" z prac związanych z sytuacją polityczną spartan, czy lekarzami w Wilnie w XVIw. Oczywiście takie kwiatki jak odwołania do allegro, bądź moich innych prac rocznych pomijam. Oczywiście jestem po Uniwerku Warszawskim, żeby nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aliraza183

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasuwa mi się skojarzenie z wielką akcją niszczenia esbeckich dokumentów w naszym kraju po zmianie ustroju (istniał nawet oficjalny rozkaz). Takie niszczenie można zobaczyć na filmie "Psy".???
tomaszjawor10

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli sam pisałeś pracę to nie musisz obawiać się o plagiat. Masz czyste sumienie i możesz łatwo dowieść że to ty pisałeś swoją pracę.
piotrgoral

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszący pod plagiat mają swoje sposoby aby ominąć maszynę, jednak nigdy nic nie wiadomo. Śpi się spokojnie wiedząc, że jest się w porządku.
edek1One

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko program jezeli sam pisales to na 100% to udowodnisz w razie w
SekretnySejf

PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli praca zostaje uznana za plagiat to promotor z dziekanatem działają. Czasem praca ma taki charakter, że musi być "plagiatem", ale tez ten system rozróżnia różne rodzaje cytowania. Zresztą jeśli praca jest bardzo materiałowa, to nei da się tego uniknąć. Wtedy się pisze zaświadczenie w tym temacie, chociaż jeśli praca jest ewidentnie zerżnięta z jakiejś książki, to pójdzie do poprawy...
Pepper

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej pracy magisterskiej (z dziedziny psychologii) po przemieleniu przez Plagiat, okazało się że mam jakieś powtórzenia z pracy o Agroturystyce Smile jednak dobrze, że taki program istnieje bo przecież nie sposób w tych czasach dociec, kto z czego zżynał podczas pisania (o ile to robił).
Powrót do góry
endaged

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten system jest bardzo wiarygodny, a jego próg błędu jest tylko kilkuprocentowy, więc sprawdza się idealnie w edukacji.

Ostatnio zmieniony przez endaged dnia Czw Lut 09, 2017 8:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Devan

PostWysłany: Sro Gru 07, 2016 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie namawiam oczywiście do oszukiwania, ale czytałem, że można obejść program zamieniając litery które wyglądają identycznie, na znaki z cyrylicy, albo pozmieniać spacje na niełamliwe i wtedy program nie wykazuje plagiatu Razz
tyczka1122

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale technika czasem zawodzi, trzeba uważać by nie dać się oszukać .
adas1995

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Timena napisał:
Z przykrością stwierdzam, że ten artykuł to nieporozumienie. Plagiat.pl jest tylko pomocą dla promotora, a nie wyrocznia dla niego. Plagiat ma 2 wskaźniki. Pierwszy ogólny, drugi specjalistyczny dla konkretnej dziedziny. Pierwszy czynnik nie może przekroczyć (z tego co pamiętam) 25%, zaś drugi 5% podobieństwa. Jeśli któryś z współczynników zostanie przekroczony, praca zostaje oddana promotorowi w celu kontroli i ustalenia prawdy.
Pomijam fakt, że w swojej pracy rocznej z sytuacji XIX włościan miałam "plagiaty" z prac związanych z sytuacją polityczną spartan, czy lekarzami w Wilnie w XVIw. Oczywiście takie kwiatki jak odwołania do allegro, bądź moich innych prac rocznych pomijam. Oczywiście jestem po Uniwerku Warszawskim, żeby nie było.

Ha ha dokładnie , mądrze mówisz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Dyskusje, polemiki etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: