Forum Forum archiwistyczne Strona Główna Forum archiwistyczne
Forum archiwistyczne dla archiwistów

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

praca składnicy akt

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marika
Gość

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 3:27 pm    Temat postu: praca składnicy akt Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkim. Na wstępie zaznaczę tylko że jestem nowicjuszką w sprawach archiwum dlatego proszę o pomoc i wyrozumiałość.Mam następujące pytanie...Czy jest jakiś ustawowy czas po wprowadzeniu instrukcji archiwalnej od którego należy zacząć prowadzić składnicę akt.[/b] Moja szkoła nigdy nie prowadziła składnicy akt, a wszystkie dokumenty były oddawane do kuratorium bądź też Urzędu Miasta. Pomieszczenie nie jest nawet przystosowane do takiej działalności. Instrukcja od jakiegoś czasu jest już zaakceptowana przez Archiwum Państwowe, ale nie ma pieniędzy żeby się tym zająć i sprawa ciągle jest odwlekana. Dokumentów na biurku trzymać przecież nie będę. W instrukcji wyczytałam, że mamy obowiązek wysyłać roczne sprawozdanie z działalności składnicy, no ale co tu wysyłać jak ona nie działa. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
archiwariusz

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepisy dotyczące zarówno składnicy akt, jak i archiwum zakładowego zawarte są w Ustawie archiwalnej http://www.doradcadyrektora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=315:organizacja-archiwum-w-placowce&catid=162:dyrektora-kontrola&Itemid=18 Natomiast o czasie ustawowym po wprowadzeniu instrukcji archiwalnej słyszę pierwszy raz.
miloszwojnak

PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie wszystko możesz znaleźć w internecie i nie tylko jeśli chodzi o archiwizację akt i danych. Wszystko zależy od tego jak gorliwie drążysz temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum archiwistyczne Strona Główna -> Problematyka archiwistyczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: